مقدمه کتاب آموزش فیزیک 1

فیزیک چیزی است که درباره ی همه چیز است. درباره ی همه چیز، یعنی چه؟ فیزیک چیزی است که در هر کاری که در پیرامون شما انجام می شود حضور دارد. و به دلیل اینکه فیزیک همه جا حضور دارد، در برخی جاها با مکر و حیله وارد می شود، که یعنی در آن جاها، به دنبال فیزیک رفتن سخت می شود. مطالعه ی فیزیک وقتی بدتر می شود که ما شروع به مطالعه ی برخی کتاب های متراکم کنیم که خواندن آنها سخت است.اکثر مردمی که با فیزیک ارتباط دارند، ممکن است روی میزشان چندین کتاب 1200 صفحه ای وجود داشته باشد که این برای شما شگفت آور است.

آیا تا به حال فردی با قدرت روحی بالا دیده اید که بخواهد یک کتاب در مورد فیزیک از نقطه نظر خواننده بنویسد؟ اینجانب قصد دارم در این کتاب چنین کاری را انجام دهم.


 درباره ی کتاب فیزیک 1

کتاب فیزیک 1 به زبان ساده، به آموزش فیزیک از نقطه نظر خواننده می پردازد.من فیزیک را به صدها دانشجو در دانشگاه آموخته ام  و با این تجربه ای که دارم، می دانم که اکثر دانشجویان یک مشکل دارند که آن مشکل گیج شدن است. مثلا برخی دانشجویان فیزیک می گویند که: مگر ما چه کار کرده ایم که سزاوار چنین شکنجه ای شده ایم؟ اما این کتاب متفاوت است. ما به جای اینکه این کتاب را از نقطه نظر یک فیزیک دان یا یک پروفسور بنویسیم، آن را از دیدگاه خواننده نوشته ایم. من پس از گذراندن هزاران جلسه ی آموزشی، می دانم که در جه جاهایی از فیزیک دانشجو گیج می شود. و در این مکان ها توضیحات مناسبی آورده ام. اما شما هنوز به این تجربه نرسیده اید. ما این کتاب را سرشار از مسائل و چیزهای مناسب کرده ایم که می توانید از آن بهره ببرید. همچنین به شما راه هایی را برای نگاه به مسائل می آموزیم که اساتید  و دبیران برای ساده کردن مسائل از آنها استفاده می کنند.


چند پیش فرض برای مطالعه ی این کتاب

در هنگام نوشتن این کتاب، من چند پیش فرض برای مطالعه ی آن در نظر گرفته ام:

  1. حتما لازم نیست خیلی با فیزیک آشنا باشید
  2. لازم نیست در جبر خبره باشید بلکه فقط کافیست کمی با آن آشنا باشید.
  3. مثال های و مسائل این کتاب عملی هستند و به طور دقیق و شفاف بیان شده اند

 

 

 

 

برای نظردهی، در سایت عضو شوید یا به آن وارد شوید!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال