آموزش سی شارپ

 همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این سری از آموزش ها قصد داریم به ترجمه ی کتاب C# 7 Programming with Vsual Studio 2017 بپردازیم.


به بخش اول این کتاب خوش آمدید. در این بخش از کتاب، دانش های پایه ی مورد نیاز برای کار با آخرین نسخه ی سی شارپ را آموزش خواهید دید. در این فصل با مقدمه ای در مورد فریم ورک دات نت و سی شارپ آشنا خواهید شد. مثلا خواهید آموخت که این تکنولوژی ها چه هستند و انگیزه ی استفاده از آنها چیست و اینکه آنها چگونه با یکدیگر تعامل می کنند. 

 در ابتدای این فصل ابتدا به توضیح فریم ورک دات نت می پردازیم. این تکنولوژی شامل مفاهیم زیادی است که در فضای کوچکی گرد آوری شده اند. به همین خاطر، با نگاهی کوتاه به این مفاهیم پایه می توانیم با برنامه نویسی سی شارپ آشنا شویم. بعدا در این کتاب، دوباره با بسیاری از مفاهیم توضیح داده شده در اینجا روبه رو خواهید شد و با جزئیات کامل آنها آشنا خواهید شد. 

 پس از خواندن مقدمه ی مذکور، در این فصل به بیان مبانی سی شارپ می پردازیم، از مبدا آن گرفته تا تشابه آن با سی پلاس پلاس. در نهایت با ابزار اصلی به کار رفته در این کتاب، یعنی با ویژوال استودیو آشنا خواهید شد. ویژوال استودیو 2022 آخرین نسخه ای است که توسط مایکروسافت منتشر شده است و شامل ویژگی های مختلفی مثل پشتیبانی از windows store و Azure و اپلیکیشن های cross-platform است که بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا می شوند؛ که در این کتاب با آنها آشنا خواهید شد.

برای نظردهی، در سایت عضو شوید یا به آن وارد شوید!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال