آموزش عملی الکترونیک

 همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این سری از مقالات قصد داریم کتاب Make: Electronics را ترجمه کنیم و در اختیار شما دانشجویان قرار دهیم.


مقدمه ی کتاب آموزش الکترونیک 1

امروزه همه از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند اما اکثر آنها نمی دانند که در این دستگاه ها چه چیزهایی قرار دارد. زیرا فکر می کنند که هیچ نیازی برای دانستن این موضوع وجود ندارد. مثلا فرض کنید که ما یک ماشین داریم و سوار آن می شویم و رانندگی می کنیم و از موتور و قطعات داخلی آن اطلاعی نداریم، بنابراین چه نیازی وجود دارد که ما در مورد برق و الکترونیک اطلاعات داشته باشیم؟ ما فکر می کنیم که سه علت برای این کار وجود دارد:

  • با یادگیری این تکنولوژی ها شما بهتر می توانید دنیا را کنترل کنید؛ به جای اینکه دنیا شما را کنترل کند. وقتی که با مسائل آشنا شوید، می توانید به جای گریختن از آنها، راه حلی برایشان ارائه دهید.
  • یادگیری الکترونیک لذت بخش است.
  • یادگیری الکترونیک می تواند ارزش شما را بعنوان یک مهندس بالا ببرد.

یادگیری به همراه اکتشاف

در اکثر کتاب های مقدماتی الکترونیک، ابتدا یک سری مفاهیم و تئوری آورده می شود تا چند مفهوم اصلی توضیح داده شود.همچنین مدارهایی آورده می شود تا آنچه گفته شده است شرح داده شود. در این کتاب سعی می کنیم بدون بیان تئوری ها قطعات الکترونیک را به یکدیگر متصل کنیم. همان طور که شما کارها را مشاهده می کنید، کم کم متوجه می شوید که چه اتفاقی دارد می افتد. به این روش، یادگیری به همراه اکتشاف گفته می شود که ما اعتقاد داریم جذاب تر و جالب تر از تئوری است و بیشتر در خاطر شما باقی می ماند. اگر به صورت اکتشافی کار کنید، ریسک خطاهای شما بالا می رود. اما ما این موضوع را بد تلقی نمی کنیم، زیرا خطاها در زمینه ی یادگیری ارزشمند هستند. خوشبختانه ابزارها و قطعاتی که در این کتاب به کار می بریم گران نیستند.

 

برای نظردهی، در سایت عضو شوید یا به آن وارد شوید!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال